Page Menu

Kurumsal

Petkim

1965 yılında devlet eliyle kurulan, Türkiye’nin ilk ve tek petrokimyasal ürün üreticisi Petkim’de 3.6 milyon ton üretim kapasitesiyle temel ve ara petrokimyasal hammadde üretilmektedir. 60’ı aşan petrokimyasal ürün yelpazesiyle Türkiye sanayisinin vazgeçilmez bir hammadde üreticisi durumunda olan Petkim’in ürettiği petrokimyasal ürünler; inşaat, tarım, otomotiv, elektrik, elektronik, ambalaj, tekstil sektörlerinin önemli girdileri arasında bulunmaktadır. Petkim, ayrıca, ilaç, boya, deterjan, kozmetik gibi birçok sanayi kolu için girdi üretmektedir.

petkim-web-1

 

1965 yılında devlet eliyle kurulan Türkiye’nin ilk ve tek petrokimyasal ürün üreticisi Petkim 30 Mayıs 2008 tarihinde gerçekleşen özelleştirilme ihalesi sonucunda “Blok Satış” yöntemi ile 2 Milyar 40 Milyon Dolar bedelle SOCAR Türkiye’ye geçti.


Petkim; yılda 3,6 milyon ton brüt üretim kapasitesinin yanında insana saygılı, çevreye duyarlı üretim teknolojisiyle, kültürel, sosyal, ekonomik yaşamımıza yaptığı katkılarla yurdumuzun gurur kaynağı olmaya ve ülke ekonomisine değer katmaya devam ediyor. Petkim hammadde entegrasyonunu kapsayan büyüme ve yatırım hedeflerine elverişli alt yapı ve araziye sahip. 60’ı aşan petrokimyasal ürün yelpazesiyle Türkiye sanayisinin vazgeçilmez bir hammadde üreticisi durumunda olan Petkim’in ürettiği petrokimyasal ürünler; inşaat, tarım, otomotiv, elektrik, elektronik, ambalaj, tekstil sektörlerinin önemli girdileri arasında bulunuyor. Petkim, ayrıca, ilaç, boya, deterjan, kozmetik gibi birçok sanayi kolu için girdi üretiyor. 

petkim-web2

Petkim web sitesi